530073-2023 - ÄndringSverige-Västerås: Maskiner för vägning och vågar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsvågar
Referensnummer: 2023/422-VMKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42923000 Maskiner för vägning och vågar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans montage och driftsättning samt service av sex fordonsvågar till fem olika anläggningar inom VafabMiljö Kommunalförbund. Upphandlingen avser även service för en befintlig fordonsvåg.