Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI (Request for information) Ekonomi- och E-handelssystem
Referensnummer: 18RS9064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI (Request for information) avseende kommande upphandling av Ekonomi- och e-handelssystem
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48800000 Informationssystem och servrar, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI (Request for information).
Region Örebro län annonserar härmed en RFI för att få svar på frågeställningar samt att ge potentiella anbudsgivare en möjlighet att komma med synpunkter utifrån dessa frågeställningar inför en kommande upphandling av ekonomi och e-handelssystem till Region Örebro län.