530190-2019 - PlaneringSverige-Malmö: Tandläkarvård och tillhörande tjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI avseende Tandtekniska tjänster
Referensnummer: FTV190117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Observera att detta är en RFI; Request for information (Begäran om information) där Folktandvården Skåne AB önskar information från potentiella anbudsgivare gällande TANDTEKNISKA TJÄNSTER.
Syftet med denna förfrågan är enbart att ge Folktandvården Skåne AB fördjupad information om vad marknaden har att erbjuda inom området.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vänligen observera att detta inte utgör en anbudsförfrågan och därför inget som förpliktigar Folktandvården Skåne AB till någon upphandling eller annat åtagande. Svar på denna förpliktar inte svarslämnaren av information i något avseende. Folktandvården Skåne AB har inte heller för avsikt att lämna ersättning för det arbete som kan bli resultatet av denna marknadsundersökning.