Detta ramavtal innefattas av nedanstående konsultkategorier. I respektive avrop kommer det framgå vilken/vilka konsultkategori/-er som efterfrågas.
— Arkitekt
— Inredningsarkitekt
— Storkökskonsult
— Tillgänglighetssakkunnig
Uppdrag kan komma att avse projektering av nybyggnad, renovering, om- eller tillbyggnad av beställarens objekt vilket är lokaler eller förvaltad egendom t.ex. förskolor, skolor, idrottsanläggningar, kultur – och fritidslokaler, kontor, vårdboenden och bostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 79931000 Inredningstjänster, 79932000 Inredningsdesign
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen