2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ventilationsfilter
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavatal för leverans av ventilatinsfilter. Ventilationsfilter avser glasfiber luftfilter i filterklass ePM1 med minst 65%, 85% och 90 % avskiljning av partiklar samt HEPA 14 och övrigt sortiment samt Syntetfiberfilter, avser syntet fiber luftfilter i filterklass ePM2,5 med minst 50% avskiljning av partiklar och ePM1 med minst 60% avskiljning av partiklar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42514310 Luftfilter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106628:Lot:1