530351-2020 - ResultatSverige-Sunne: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare och dokumenthantering
Referensnummer: UPH2019/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören åtar sig gentemot kommunen att på i detta avtal angivna villkor leverera/tillhandahålla leasing/köp/print som tjänst av kopiatorer/skrivare samt serviceavtal enligt avtalad prisbilaga, och de prisändringar, varom parterna under avtalsperioden träffat skriftlig överenskommelse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen