530362-2020 - ResultatSverige-Kalmar: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nutrition och livsmedel för barn
Referensnummer: 2020-023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nutrition och livsmedel för barn
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33692200 Produkter för parenteral nutrition, 33692300 Enteral nutrition
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen