530451-2020 - ResultatSverige-HALMSTAD: Engångsartiklar för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper & Plastprodukter 2020
Referensnummer: KS 2020/00228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39222100 Engångsartiklar för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar papper- och plastartiklar, som kommer att avropas successivt under avtalstiden.
Exempel på produkter är toalett- och hushållspapper, pappershanddukar, engångsartiklar för servering, plastpåsar, kaffefilter mm.
Avser Halmstad kommun och medverkande förvaltningar samt bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar, 33711430 Engångsservetter, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39222000 Produkter för catering, 39222120 Engångskoppar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen