Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Alkolås
Referensnummer: 2019-00096IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38960000 Alkolås
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar behovet av alkolås för kommunens verksamhet och inkluderar köp, installation och service av alkolås samt utbildning av Borås Stads personal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar, 38900000 Diverse mät- och provinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen