53061-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Handledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningshandledare vid Kompetenscentrum för psykoterapi
Referensnummer: SLSO 20-1754
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
SLSO inbjuder till anbudsgivning avseende;
Handledare för utbildningshandledning på våra utbildningar inom Psykoterapi till Kompetenscentrum för Psykoterapi (KCP) enligt detta Förfrågningsunderlag och bifogade bilagor.
KCPs uppgift är att bedriva utbildning och kunskapsutveckling inom psykoterapiområdet. KCP är en del av Centrum för psykiatriforskning (CPF) i Stockholm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen