530621-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kiruna: Reparation av däck, inklusive montering och balansering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck, fälgar och servicetjänster däck
Referensnummer: 2021-098
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för inköp av däck, fälg och servicetjänster tillhörande däckområdet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351100 Bildäck
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen