53081-2021 - ResultatSverige-SÖDERTÄLJE: Ljudteknikertjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1118 Hyra av ljus,ljud och tekniker Katrineholm Kommun
Referensnummer: 20/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92370000 Ljudteknikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlig av ett nytt ramavtal för Katrineholm kommun gällande hyra av ljus, ljud och tekniker vid olika typer av stora eller små event.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 71318100 Ljustekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen