530833-2018 - ResultatSverige-Höganäs: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal årsentreprenader bygg-, VS-, ventilations-, el starkström-, el svagström-,vitvaru-, golv- och markarbeten
Referensnummer: 18/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är ramavtal inom bygg-, VS-, ventilations-, el starkström-, el svagström-,vitvaru-, golv- och markarbeten för avrop av löpande reparations-, underhålls - och ombyggnadsarbeten inom Höganäshems fastighetsbestånd. Vid förnyad konkurrensupphandling inom ramavtalsgruppen kan utförande entreprenad bli aktuellt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen