530840-2021 - ResultatSverige-Uppsala: IT-tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT - Abstractsystem
Referensnummer: SLU ua 2019.2.4.4-5025
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges lantbruksuniversitet (hädanefter kallat SLU) och Akademikonferens (hädanefter kallat AK)
inbjuder till anbudsgivning i upphandling av ett ramavtal som avser ett IT-abstractsystem (Abstract
managementsystem, AMS) med tillhörande tjänster och service enligt nedan angivna förutsättningar.
Det offererade systemet ska vara anpassat för vetenskapliga kongresser och konferenser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen