Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhets- och riskkonsult
Referensnummer: KS 2020/314-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser konsulttjänster omfattande rådgivning, utredning och projektering inom kompetensområdena säkerhet och risk.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalet avser konsulttjänster omfattande rådgivning, utredning och projektering inom kompetensområdena säkerhet och risk, se upphandlingsdokumentet för detaljer om Art, omfattning och mängd.