530842-2018 - ResultatSverige-Huddinge: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning Huge Bostäder AB och Huddinge Samhällsfastigheter AB
Referensnummer: HB/2018:45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för snöröjning, där B avropar löpande under kontraktstiden.
Huge Bostäder genomför denna upphandling som en samordnad upphandling där Huge Bostäder och Huddinge Samhällsfastigheter är avropsberättigade parter.
Samtliga fastigheter finns inom Huddinge kommuns gränser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen