530905-2018 - ResultatSverige-Lycksele: Hantering av datanät och stödtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift stadsnätet
Referensnummer: UH-2018-112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72315000 Hantering av datanät och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för drift av kommunala stadsnätet. Omfattningen av upphandlingen redovisas i sin helhet i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72315000 Hantering av datanät och stödtjänster, 72315100 Stödtjänster för datanät, 32400000 Nät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen