Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandlingskonsulttjänster FORTV.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingskonsulttjänster för genomförande av elektroniska upphandlingsprocesser, inom områdena Entreprenad, IT-system och IT-tjänster, Kapital- och förbrukningsvaror, Tjänster (utom IT) samt Säkerhetsskyddad upphandling med säkerhetsskyddsavtal.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.