53101-2021 - ResultatSverige-Helsingborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
(Ö) Ramavtal Byggprojektledning för projekt där kontraktssumman ÖVERSTIGER 20 miljoner kronor
Referensnummer: 20/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgshem upphandlar konsulter inom nedan tjänster:
• Projektledning
• Byggledning
• Projekteringsledning
• Uppdrag som kontrollansvarig
• Uppdrag som BAS-P/U
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen