531012-2018 - ÄndringSverige-Linköping: Miljökvalitetskontroll
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mättjänster - kontroll av renrum, operationssalar och/eller annan kontrollerad miljö
Referensnummer: UC-2016-322
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90714500 Miljökvalitetskontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Mättjänster - kontroller av Region Östergötlands ren- och operationsrum samt LAF-/säkerhetsbänkar.
Helt eller delat anbud: Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att köparen ser det som viktigt att det är en leverantör för att säkerställa ett enhetligt utförande av tjänsterna inom hela Region Östergötland.