2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av verktyg och maskiner
Beskrivning: Upphandlingen avser korttidshyra, dvs. hyra under någon eller ett färre antal dagar av verktyg, byggmaskiner, arbetsmaskiner, liftar, personalbodar & -vagnar, staket och dylik utrustning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95046:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43830000 Maskinverktyg