531073-2021 - ResultatSverige-Lessebo: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sakkunniga till de kommunala revisorerna samt lekmannarevisorerna
Referensnummer: 2021009-L
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Lessebo Kommun inbjuder att lämna anbud på uppdragen som sakkunniga till kommunens revisorer och lekmannarevisorerna i kommunens bolag.
Upphandlande myndighet är Lessebo Kommun vad gäller sakkunniga till kommunens revisorer respektive de aktuella bolagen vad gäller sakkunniga till lekmannarevisorerna. Kommunens revisorer agerar som beställare för de upphandlande myndigheterna.
För mer information, ta del av handlingarna tillhörande upphandlingen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen