53112-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalibrering av utrustning för fingeravtrycksframkallning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tjänsten kalibrering av samtliga utrustning av olika modeller i Sverige som används i fingeravtrycksframkallningsverksamhet.
Uppskattat värde ligger runt 3 000 000 SEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattat värde ligger runt 3 000 000 SEK: