531160-2020 - ÄndringSverige-KRISTIANSTAD: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsprodukter
Referensnummer: 2019-O001574
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av förbrukningsprodukter som används vid operation, såsom dränage, sugar, pleurakatetrar och diatermiprodukter.