2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grönyteskötsel och renhållning
Beskrivning: Tjänsten omfattar skötselarbeten i Helsingborgs Hamn, till exempel ogräsrensning, gräsklippning, kantskärning, häckklippning, lövuppsamling, städning av hårdgjorda ytor, renhållning och löpande beskärningsarbeten.
Intern identifierare: 25/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77312000 Ogräsröjning, 77312100 Ogräsbekämpning, 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000