Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeshandledning
Referensnummer: HSN/962/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80511000 Personalutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen avser upphandla yrkeshandledning inom angivna områden. Syftet med handledningen är att stödja, utveckla och stärka så väl individer som grupper samt att utveckla och vidmakthålla professionalitet i yrkesutövningen. Handledningens målgrupp är personal inom hälso- och sjukvården inom Region Jämtland Härjedalen och Åre kommun. Syftet är att leda, stödja och stärka personalen i deras respektive yrkesroller. Detta genom att målgruppen ska få möjlighet att integrera teori och praktik, granska sina egna arbetsinsatser och att bearbeta egna känslor. Handledningen ska utgöra ett stöd i det dagliga arbetet och medverka till att arbetsuppgifter löses konstruktivt samt utveckla personalens möjligheter till självkännedom.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
METODHANDLEDNING PRIMÄRVÅRD & PSYKIATRI grupp 1.0
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80511000 Personalutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
TRAUMAFOKUSERAD GRUPPSYKOTERAPI grupp 2.0
Del nr: 2
NEUROPSYKOLOGISK UTREDNING grupp 3.0
Del nr: 3
VERKSAMHETSHANDLEDNING PSYKIATRI grupp 4.0
Del nr: 4
VERKSAMHETSHANDLEDNING PRIMÄRVÅRD grupp 5.0
Del nr: 5
YRKESHANDLEDNING grupp 6.0
Del nr: 6
PSYKOSOCIALHANDLEDNING grupp 7.0
Del nr: 7
METODHANDLEDNING BARN OCH UNGA VUXNA grupp 8.0
Del nr: 8
VERKSAMHETSHANDLEDNING BARN OCH UNGA VUXNA grupp 9.0
Del nr: 9
PSYKOSOCIALHANDLEDNING ÅRE KOMMUN grupp 10.0
Del nr: 10