53130-2023 - ÄndringSverige-Norrtälje: Avfallstransport
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fjärrtransport av matavfall/restavfall
Referensnummer: NVAA 2022-304
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transporter av avfall, hushållsavfall och avfallsbränsle för successivt avrop under avtalsperioden.