53133-2017 - ResultatSverige-Spånga: Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal avseende bemanningstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna upphandling omfattar ramavtal avseende bemanningstjänster inom kompetensområdet bibliotekspersonal för Stockholms stadsbibliotek.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
92500000 Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster, 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 79995000 Biblioteksadministration, 92510000 Biblioteks- och arkiveringstjänster, 92511000 Bibliotekstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.