53133-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Geriatrisk öppen- och slutenvård på Dalens och Handens närsjukhus
Referensnummer: 22/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende Geriatrisk öppen- och slutenvård på Dalens och Handens närsjukhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 680 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen