531348-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket avser upphandla en generalentreprenör för en utförandeentreprenad avseende verkstadsbyggnad på Malmen, Linköping. Detta är en omannonsering av en tidigare avbruten upphandling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen