Officiellt namn: Växjö kommun Postadress: Box 1222 Ort: Växjö Postnummer: SE-351 12 Land: Sverige Att: Maj Bjers E-post:maj.bjers@vaxjo.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Tryckeritjänster 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 15: Förlags- och tryckeritjänster mot arvode eller på kontrakt
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Växjö.
Nuts-kodSE212 Kronobergs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar ett totaluppdrag för externa tryckproduktioner, vilket innebär att antagen leverantör ansvarar för helheten i processen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79820000 Trycktjänster, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.