531405-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Nodava 2020/00085
Referensnummer: 2020/00085
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvårdsavtal 2 + 1 + 1 år Nodavas lokaler i Mora, Orsa, Älvdalen, Idre. DEL Företag Lokaler ORSA Nodava AB Prostgården Orsa Vatten och Avfall AB Bunk reningsverk Tranmyren återvinningcentral Orsa (ÅVC) MORA Mora Vatten och Avfall AB Hagvägen Nya Hagvägen Gamla Hagvägen Gröna Solviken reningsverk Återvinningscentral Mora (ÅVC) ÄLVDALEN Älvdalen Vatten och Avfall AB Återvinningscentral Älvdalen (ÅVC)
Mjågen (Älvdalen) IDRE Älvdalen Vatten och Avfall AB Återvinningscentral Idre (ÅVC)
Rörbo Stranddrev (Idre)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 470 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
ORSA
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städ/Lokalvård för Nodavas lokaler i Orsa från 1.1.2021, 2 år, optioner: 1 + 1. Totalt 4 år om optionerna förlängs.
DEL Företag Lokaler
ORSA Nodava AB Prostgården
Orsa Vatten
Avfall AB Bunk reningsverk
Tranmyren
Återvinningcentral Orsa (ÅVC)
Mora
Del nr: 2
Städ/Lokalvård för Nodavas lokaler i MORA från 1.1-2021, 2 år, optioner: 1 + 1. Totalt 4 år om optionerna förlängs.
MORA Mora Vatten.
Avfall AB Hagvägen Nya
Hagvägen Gamla
Hagvägen Gröna
Solviken reningsverk
Återvinningscentral Mora (ÅVC)
Älvdalen
Del nr: 3
Städ/Lokalvård för Nodavas lokaler i Älvdalen från 1.1.2021, 2 år, optioner: 1 + 1. Totalt 4 år om optionerna förlängs.
ÄLVDALEN Älvdalen Vatten och Avfall AB Återvinningscentral Älvdalen (ÅVC)
Mjågen (Älvdalen)
Idre
Del nr: 4
Städ/Lokalvård för Nodavas lokaler i IDREs från 1.1.2021, år, optioner: 1 + 1. Tot 4 år om optionerna förlängs.
IDRE Älvdalen Vatten och Avfall AB Återvinningscentral Idre (ÅVC)