Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Lärplattform
Referensnummer: 2020-O001758
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av IT-stöd för att stödja processer för introduktion och kontinuerlig kompetensutveckling för Region Skånes medarbetare och vissa externa målgrupper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48190000 Programvara för undervisning, 48810000 Informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen