Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vaktmästeritjänster
Referensnummer: 369/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för dels vaktmästeritjänster och allmänt förekommande tjänster inom stadens bostadssociala program dels fastighetsförvaltningstjänster för stadens saneringsfastigheter. Exempel på förekommande arbeten: Bättringsmålning, tömning av lägenhet och magasinering, översyn av belysning och vid behov byte av ljuskällor, trappstädning, gräsklippning, uppsamling och deponering av avfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90900000 Städning och renhållning, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen