53158-2020 - ResultatSverige-Karlskrona: Tyngre motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med flak och kran
Referensnummer: KS 2019/5440 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av köp av Lastbil med flak- och kranutrustning
Produkten
Upphandlingen avser köp av Lastbil med flak och kran.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134100 Lastbilar med flak, 34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144400 Fordon för väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen