2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för förteckning av personuppgiftsbehandlingar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Luleå kommuns behov av ett komplett och funktionssäkert system och tjänster för hantering och stöd för kartläggning av beställarens hantering av personuppgifter samt för utvärdering och analys av densamma med stöd i aktuell lagstiftning för hantering av personuppgifter.
Intern identifierare: KLF 2024/647
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Systemstöd för förteckning av personuppgiftsbehandlingar