Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skärgårdstrafiken 2020
Referensnummer: KLF 2018/852
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34512000 Fartyg och liknande båtar för passagerartrafik eller godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Turbåts- och pendlarbåtstrafiken för Luleå skärgård from 2020
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34512000 Fartyg och liknande båtar för passagerartrafik eller godstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen