531730-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Väghållning – Väghyvling Mora Kommun Fr 2024 Q4
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVäghyvling Mora Kommun Fr 2024 Q4
BeskrivningSommar och vinterväghyvling i Mora Kommun
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233141 Väghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelA - Stranden, Morkarlby, Hemus, Utmeland, Långlet, Östnor, Öna, Kråkberg, Färnäs, Noret.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72111:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 77314000 Markskötsel
Optioner
Beskrivning av alternativenlöptidsoptioner
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelB - Bonäs, Våmhus, Oxberg, Gopshus.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72111:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelC - Vattnäs, Bergkarlås, Risa, Fu, Fudal, Garsås, Nusnäs
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72111:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelD - Gesunda, Ryssa, Budsel, Sollerön, Vika, Isunda, Vinäs.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72111:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelE - Finnbodarna, Brintbodarna, Finngruvan, Gävunda, Kättbo, Venjan.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72111:Lot:5