2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Informationsförfrågan avseende Hyresadministrationssystem
Beskrivning: Trafikförvaltningen har ett stort fastighetsbestånd som hanteras via ett Hyresadministrationssystem. I systemet lagras information om de kommersiella hyresgästerna inklusive depåer, reklamavtal samt hyresgäster. Då systemet är ålderstiget och behöver moderniseras med nya funktioner för att möta framtidens behov så vill vi genom denna RFI inhämta värdefull information från marknadsaktörer inom området Hyresadministrationssystem.
Intern identifierare: 25/17
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd