Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper och plast
Referensnummer: SF 2022/66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad inbjuder er att lämna anbud i en upphandling av
förbrukningsmaterial inom området papper och plast enligt de förutsättning som anges i detta upphandlingsdokument inklusive
bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 3
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39222110 Engånsgbestick och -tallrikar, 39222120 Engångskoppar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/03/2023Slut: 28/02/2025
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Avtalet kan förlängas i upp till två år.
Del nr: 2
Del nr: 3