Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fotojonisationsdetektor
Referensnummer: 17/108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38431000 Detektorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bärbart fotojonisationsdetektor för detektion av mycket låga koncentrationer av gaser, part per billion (PPB).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen