Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework Agreement Regarding Greatcoats
Referensnummer: UH-2018-779
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18200000 Ytterkläder
II.1.4.
Kort beskrivning
These contract documents concern the procurement of a Framework Agreement regarding Great Coats concluded with a single contractor, according to the Swedish Public Procurement Act (2016:1145 – “LOU”), in which all terms and conditions are determined.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19220000 Ylletyger, 19200000 Textilier och tillhörande varor, 18210000 Rockar, 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18200000 Ytterkläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen