53205-2018 - ResultatSverige-Krokom: Fordon för avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sidolastande sopbil
Referensnummer: 2017-42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Krokoms kommun upphandlar sidolastande sopbil.
Upphandlingen avser.
Krokoms kommun upphandlar en enfacks sidolastande sopbil.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34114000 Specialfordon, 34144511 Sopbilar, 34144512 Sopbilar med komprimator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen