532070-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Dorotea: Bränslen
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pellets
Referensnummer: UH-2022-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Dorotea kommun inbjuder till anbudsgivning av pellets med leverans under en avtalsperiod av maximalt fyra år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Varor, pellets inklusive leverans. Ca 8 000 MWh. Avtalsperiod maximalt fyra år.