Förfarande för s.k. Request for Information (RFI) avseende upphandling av system för mellanlagring av medicinskt multimediamaterial (bilder och videoinspelningar)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48328000 Programvara för bildbehandling, 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Blekinge har för avsikt att framöver genomföra en upphandling beträffande system för mellanlagring av medicinskt multimediamaterial (bilder och videoinspelningar).
Syftet med denna RFI är att få en överblick över antalet möjliga leverantörer, ta del av leverantörernas kunskap och förslag på hur en lösning skulle kunna utformas och implementeras på bästa sätt samt leverantörernas presentation av sina tidigare erfarenheter och referenser.