Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing Operationshandskar
Referensnummer: 21/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33141420 Operationshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
En upphandling kan föregås av en så kallad Hearing. En Hearing är ett sätt för Region Halland att samla information om olika produkter på marknaden. Målet är att få information om möjliga lösningar inom ett eller flera områden, för att få fram ett komplett förfrågningsunderlag. Region Halland har idag ett gällande avtal för angivna produkter. Genom denna hearing önskar vi få information om operationshandskar och vad marknaden kan erbjuda inom detta sortiment.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hearing av operationshandskar