Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Basmadrass och madrasser för trycksårsprevention
Referensnummer: KSN-2019-03114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar basmadrasser och madrasser för trycksårsprevention.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 39143112 Madrasser, 39522510 Luftmadrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen