532150-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Uthyrning eller leasing av bostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyreskontrakt Rättspsyk
Referensnummer: UPPH2018-0158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70210000 Uthyrning eller leasing av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyreskontrakt för rättspsykiatri i 2 avdelningar om 12 - 14 platser per avdelning, som uppfyller kraven för säkerhetsnivå 3 enligt Socialstyrelsens handbok SOSFS 2006:9. Region Uppsala har för avsikt att teckna avtal med en leverantör.
Upphandlingen innehåller även ett optionsalternativ där en av avdelningarna utformas enligt säkerhetsnivå 2.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70311000 Uthyrning eller försäljning av bostadshus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen