Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elleveranser
Referensnummer: 20/79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65310000 Eldistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
Stångåstaden, inklusive dotterbolag, (nedan kallat beställaren) avser härmed att upphandla fysiskt och finansiellt elinköp med fysisk leveransstart 1.1.2021. Det nya avtalet kommer att sträcka sig över två år, till och med 31.12.2022, med option för Stångåstaden att förlänga med 2 år plus 2 år till som längst 31.12.2026.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09310000 Elektricitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen