Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillsyn och service av kyl- och värmepumpsanläggningar samt kyl- och frysutrustning
Referensnummer: 20RS2220
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal gällande service av kyl- och värmepumpsanläggningar samt kyl- och frysutrustningar.
Avtalet omfattar:
1. Årlig tillsyn och service av kyl- och värmepumpsanläggningar
2. Service av kyl- och frysutrustningar
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen